Önemli Duyuru Detay
Kongre Ödemeleri İçin İstenen Belge ve İşlemler Tüm Önemli Duyurular
Son Geçerlilik Tarihi 31-12-2022 Son Geçerlilik Saati 10:30
Tarih 31-12-2021 Ekleyen Memur Cenap ALAYBEYİ

Yurtiçi Kongre Dönüşü İstenen Belgeler ;

1.) Fakülte/Yüksekokul Görevlendirme Yazısında ;

- Rektörlük oluru olmalıdır, (Örnek Rektörlük Oluru için sayfanın alt kısmındaki dosyayı inceleyiniz.)

Yolluk ve yevmiye bilgileri aşağıda örnek görevlendirmede olduğu gibi yolluklu,yevmiyeli ve tahakkuk eden tüm masrafların HÜBAP birimindeki ilgili projemden karşılanması diye yazılmalıdır.

- Uçak ile yapılan seyahatlerde uçakla diye belirtilmelidir. (Görevlendirme Yazı Örneği sayfanın alt kısmında mevcuttur.)

2.) Katılım ücreti faturası (Katılım ücreti ödemesinde konaklama dahil olarak ödenmiş ise ; Katılım ücretini ayrı, Konaklama ücretini ayrı hesaplayarak bir dilekçede belirtilmelidir.)

3.) Konaklama Faturası (Konaklama yapılan tarih aralığı ve kaç gece konaklama yapılmış ise faturada belirtilmelidir.Yurtiçi konaklamalarda gecelik, yevmiyenin 1.5 katı olarak ödeme yapılır.)

4.) Katılım Sertifikası (Sertifika metni yabancı dilde yazılmış ise Türkçe tercümesinin yapılması gerekmektedir.)

5.) Ulaşım ile ilgili ;

       a) Uçak ile seyahat edilmiş ise e-bilet veya firmadan fatura alınması gerekmektedir. (Rezervasyon mail çıktısı kabul edilmemektedir.) (Uçuş kartlarınız da mevcut ise ekleyiniz.)

       b) Otobüs ile yapılan seyahatlerde bilet olmazsa rayiç bedel üzerinden ödeme yapılır. (Rayiç bedel tablosu sayfanın alt kısmında ek dosyada mevcuttur.)

       c) Taksi,havaalanı servisi gibi ara transfer araçları için 20,00 TL üzeri olanlara belge ibraz edilmesi gerekir.     

6.) Yolluk bildirim formu çıktısı (Talebi oluşturan ve Birim Amiriniz tarafından imzalanmalıdır. Otomasyon sisteminden giriş yaptıktan sonra Projelerim/İlgili Proje/Yolluk Talebi/Yeni Yolluk Talebi adresinden yolluk talep formu hazırlanması gerekmektedir.Hazırlanan Talep Formu aynı sayfada bulunan işlemler kısmından e-imzasız Onayla ve Gönder işlemi yapılmalıdır.)

 

Yurtdışı Kongre Dönüşü İstenen Belgeler ;

1.) Fakülte/Yüksekokul Görevlendirme Yazısında ;

- Rektörlük oluru olmalıdır, (Örnek Rektörlük Oluru için sayfanın alt kısmındaki dosyayı inceleyiniz.)

Yolluk ve yevmiye bilgileri aşağıda örnek görevlendirmede olduğu gibi yolluklu,yevmiyeli ve tahakkuk eden tüm masrafların HÜBAP birimindeki ilgili projemden karşılanması diye yazılmalıdır.

- Uçak ile yapılan seyahatlerde uçakla diye belirtilmelidir. (Görevlendirme Yazı Örneği sayfanın alt kısmındamevcuttur.)

2.) Katılım ücreti faturası (Yabancı dilde ise tükçe tercümesi yapılmalıdır. Katılım ücreti ödemesinde konaklama dahil olarak ödenmiş ise ; Katılım ücretini ayrı, Konaklama ücretini ayrı hesaplayarak bir dilekçede belirtilmelidir.)

3.) Konaklama Faturası (Yabancı dilde ise tükçe tercümesi yapılmalıdır. Konaklama yapılan tarih aralığı ve kaç gece konaklama yapılmış ise faturada belirtilmelidir.)

4.) Katılım Sertifikası (Sertifika metni yabancı dilde yazılmış ise Türkçe tercümesinin yapılması gerekmektedir.)

5.) Ulaşım ile ilgili ;

       a) Uçak ile seyahat edilmiş ise mutlaka e-bilet veya firmadan fatura alınması gerekmektedir. (Rezervasyon mail çıktısı kabul edilmemektedir.) (Uçuş kartları veya pasaportta giriş-çıkış tarihlerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi eklenmelidir.)

       b) Otobüs ile yapılan seyahatlerde bilet olmazsa rayiç bedel üzerinden ödeme yapılır.  

       c) Taksi,havaalanı servisi gibi ara transfer araçları için 20,00 TL üzeri olanlara belge ibraz edilmesi gerekir.

6.) Pasaport Ön Yüz ve Giriş/Çıkış tarih mühürlerinin olduğu sayfaların fotokopisi. (Yurtdışı Gündelik hesabıda bu tarihler baz alınarak hesaplanmalıdır.)

7.) Yolluk bildirim formu Çıktısı (Talebi oluşturan ve Birim Amiriniz tarafından imzalanmalıdır. Otomasyon sisteminden giriş yaptıktan sonra Projelerim/İlgili Proje/Yolluk Talebi/Yeni Yolluk Talebi adresinden yolluk talep formu hazırlanması gerekmektedir.Hazırlanan Talep Formu aynı sayfada bulunan işlemler kısmından e-imzasız Onayla ve Gönder işlemi yapılmalıdır.)


Ek Dosyalar:
  1. Güncel Rayiç Bedeller.pdf
  2. Örnek Rektörlük Oluru.pdf

  • __short_title__ __title__
  • __title__
  • __title__
  • __count__